YORUMLAR

Feyza Çakır:

"Öğrenciyim ve sürekli hocalarımla, arkadaşlarımla birebir ders çalışıyoruz. Ağız kokumun olduğunun farkındayım fakat ileri derecede olduğunu bilmiyordum. Ta ki sıra arkadaşım ağız kokumun olduğunu söyleyene kadar. Aradan bir iki hafta geçmesine rağmen devam ediyordu. Bu sürede insanlarla diyalog kurarken kendimi geri çekmek zorunda kalıyordum. Ki bu durumun ne kadar sinir bir şey olduğunu tahmin edemezsiniz. İşin ilginç tarafı sürekli dişlerini fırçalayan birisiyimdir, düzenli olarak.

Bence dişçiye gitmemin vakti gelmişti. Gittim ve sorunun dilimde dünya kadar bakteri olduğunu ve dil pasım nedeniyle Dilsil kullanmam gerektiğini söylediler. Başta kolay gözüktü fakat akşam ilk kullanışımda öğürmekten yapamadım diyebilirim. Fakat her kullanışımda çıkan birikintileri gördükçe bir kere daha yapayım, bir kere daha yapayım dedim. İkinci günün sonunda dişlerimi fırçalamak benim için ne kadar normal bir şey ise aparatı ve ağız gargarasını kullanmak o kadar kolay bir iş haline geldi.

Bir akşam çok yorgun olduğum için bilerek plağı kullanmadım. Sabah uyandığımda dişlerimi fırçalamış olmama rağmen sanki fırçalamamışım hissi vardı ve ilk işim gidip Dilsil’i kullanmak oldu. 5. günün sonunda kesinlikle ağız kokum kalmamıştı.

Şimdi eski güvenimle insanlarla olan diyaloğuma devam ediyorum. İyi ki varsınız Dilsil ailesi, çok teşekkkürler."

Şebnem Yıldırım:

"Dilimi temizlediğimde çok hafif, kelebek gibi hissettim. Dilimdeki paslar gittikçe hafifledim sanki.

Ağız ferahlığıyla temiz koku hissi oluştu. İkili ilişkilerde ağız kokusunun önemli olduğu malum. Bu konuda şikayeti olan herkese kullanmasını öneriyorum, başta midem bulanmıştı çok geriye gittiğinden yanlış yapmışım.

Doğru yapıldığında, yavaş yavaş kullanıldığında verdiği his çok hoş. Hayatta sürekli kullanılmalı, rutinden çıkarılmamalı.

Temizledikten sonra dilimin görüntüsü çok hoş oldu, pespembe barbie bebek gibi oldum. Teşekkürler.

Gidip gelip kullandım, çantamdan ayırmıyorum, Dilsil’den çok memnun kaldım."

Rıfat Sönmez:

"Ürünü ilk tanıtanlar "Ağız kokusunun % 80-90’ı dil üzerindeki tortulaşmadan kaynaklanıyor” dediğinde ben buna inanmadım. Çünkü dil temizliğinin ağız kokusuna bu kadar etki edeceğini tahmin etmiyordum.

Kullandıktan sonra dil temizliğinin ağız bakımında % 100 etkili olduğunu hem öğrendim hem deneyimlemiş oldum. Akşam yatarken dişimi fırçalıyorum, dilimi temizliyorum. Temizlik hissi sabaha kadar devam ediyor. Eskisi gibi sabah kalktığımda ağzımda çamurlaşma hissetmiyorum.

Ya insanın dilinde bu kadar tortu birikir mi ya? Resmen kendinden tiksiniyorsun. İlk etapta fazla bastırınca bir acı veriyor tırtıklar ama kullanımına alışınca aslında diline masaj yapıyor. Diş fırçası - diş macunundan çok farklı bir olay. İkisi de tek başına yetmez. Gargaranın da faydası var diye düşünüyorum ama Dilsil’in yeri başka.

Diğerlerinin yapamadığını yapan, olmazsa olmaz bir ürün artık benim için."

Nuray Şirin:

"Kronik faranjitim olduğu için boğazımda özellikle kış aylarında sürekli enfeksiyon bulunuyor.Dolayısı ile dilimde de bu enfeksiyonların etkisini renk değişimi ve tad olarak hissediyorum. Diş fırçalama ve ağız gargarası kullanımı ile bu etkileri yok edemiyordum.

Dilsil’i kullandığımdan beri, dilimdeki bu enfeksiyon etkilerinin minimum seviyeye indiğini farkettim. Hatta böyle dönemlerde dilimi Dilsil ile temizlerken çıkan ifrazatları gördükçe iğreniyorum. Dilsil ile dilimi temizledikçe çıkan ifrazatın renginin bile değişmesi içimi rahatlatıyor.

Pembe bir dil ve kötü kokusuz bir ağız. Temizlik ve hijyeni hissetmek güzel."

Songül Şeker:

"Beş yaşında kızım ağız bakımına çok meraklı. "Biraz ittirince boğuluyormuş gibi oluyorum anneciğim ama" dedi ben de dilinin ucuna yap dedim. Ben de ilk kullandığımda ittirince biraz mide bulantısı oldu. Sanırım alışmam gerekecek.

Sonuçta diş fırçalarının arka kısmındaki olay çok basit. Bunun kadar sert olmadığı için temizlemiyordu. Bu ürün onlardan daha iyi temizliyor diye düşünüyorum. Sonuçta uçlarındaki tırtıkları nedeniyle de öyle düşünüyorum."

Leyla Sözer:

"Hepimiz diş hekimine gittiğimizde dişimde ne var diyoruz, ağzımızda ne var diye düşünmüyoruz. Bende tabi ki dişimi gösterirken hekimim "Senin dilin niye böyle sarı beyaz biliyor musun?" dediğinde, "doğrusu bu değil mi?" dedim. Meğer bazı insanların dili mikropları barındırmaya çok müsaitmiş.

 Dişten ne farkı vardı ki dilin bunu niye düşünmemiştim bilmiyorum. Bir de herkesinki lekeli değil mi düşüncesi durumu önemsememi geciktirmişti galiba. Temizlemem gerektiği konusunda hekimimle aynı fikire gelince bunu nasıl yapacağım hakkında hiç bir fikrim yoktu. Bana Dilsil önerdi.

 Dilsil’i kullanınca normal olduğunu düşündüğüm dilimdeki birikintinin ne kadar çok olduğunu farkettim. Resmen kendimi pis hissedecek kadar çok bir tabaka vardı. İlk kullandığımda dilimin bu kadar pembe olabilmesi çok hoşuma gitmişti aynanın karşısında tekrar tekrar aynı işlemi yaptım, kendime gülmedim de değil benim dilimde pembeymiş ve üzerinde noktalar varmış.

Dilimin üzerinden temizlediğim bu plak yığınını dişimin üzerinde hayal edince durumun ciddiyetini anladım. Rutin olarak kullanmaya başladığımda sabahları uyandığımda ağzımda eskisi gibi kötü bir tad olmadığını da farkettim. Tabi ben bu kötü tadı da normal sanıyordum o da ayrı bir durum.

Farkında olarak birşeyler yapmak güzel ve rahatlatıcı bir his."

Kadir Çuhadar:

"Yıllardır midemde ağrı, ekşime yaşıyordum. Sürekli dik yatmam gerekiyordu. Ağrı bir yana ağız kokusu ve gece ağızdan akıntı olması da beni üzüyordu.

Ama bir süredir kullanmaya başladığım Dilsil’den sonra bu şikayetlerim bitti. Resmen artık midem daha iyi. Bence reflüsü veya mide rahatsızlığı olan kişiler kesin kullanmalı. Çok faydalı bir ürün olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler beni inanılmaz bir dertten kurtardılar.

Çok rahatladım."

Mehmet Kul:

"Dilsil’den başta birşey anlamamıştım. Aradan zaman geçince denedim ve icetea’nin tadını daha iyi aldım."

Sertaç Soydan:

"Ürünün kullanımı gayet kolay, herhangi bir rahatsızlık vermedi. Dilimin rengi ucu ile aynı oldu."

Nuray Çakır:

"İlk uygulamamda çok bastırarak temizlemeye çalıştım. Sonrası dilim acıdı biraz ama ağzımın içi çok rahatladı."

Ayla Seçkin:

"Bu ürünü kullanana kadar dilimi tanımıyormuşum. Diş fırçalama sonrası Dilsil kullanmayınca artık rahatsız oluyorum. Mutlaka dilimi temizlemek ihtiyacım oluyor. Harika bir ürün.. Mutlaka deneyip görsünler. ağız hijyenine önem verenler için vazgeçilmez bir ürün olacak."

Merve Bulut:

"Ürünleri ofisçe kullandık ve inanılmaz memnun kaldık, dilimde pürüzlük hissi vardı, hani cilt bakımına gidersiniz ve yüzünüze dokunduğunuzda pürüzsüzlük hissedersiniz ya onun gibi bir histi yaşadığım, bundan sonra müptelasıyız."

Cüneyt Uygun:

"Sabah akşam dişlerimi fırçaladıktan sonra Dilsil kullanıyorum. Yoksa rahat edemiyorum. Harika bir ürün. Teşekkürler."

Mehmet Özen:

"Benim bademciklerim çok hassas. Dilsil'i öyle çok düzenli kullanmadığım halde bu yıl rahatsızlanmadım."